Recenze Boyi M203 GL

Koupit ?
Tak to je, i když se to možná nezdá, složitá otázka. Ono mít na zbrani granátomet je v dnešní době kůl. Zbrani to dodá drsňácký vzhled, a kindrsáci po vás koukají s obdivem a hrůzou. Ale zase když ten granátomet vypadá jako kus roury od záchoda, natřené na černo, člověk si to musí rozmyslet.

Nabíjení
Když to vlnitý posunete dopředu, můžete vyjmout zásobník. Prý se do něj vejde 9 ran. To zhruba sedí. Neznamená to ale, že devětkrát podá. Jestli z něj dostanete 6 kulí, ste klikař.. Samotné natažení se pak, logicky, provádí tahem za to vlnitý vzad. Jde to snadno…

Zpracování
Teda.. to je síla. Nevadilo by mi, že granátomet je naprosto celý z plastu, ani že v něm sem tam hrkne. Ale ta pružina uvnitř, ta je namouduši z propisky. Píst má průměr asi centimetr, ve válci snad jde otočit o 180° a těsnění připomíná spíš sádrového trpaslíka. Hlaveň má 5 centimetrů, a je nacpaná v kusu trubicové rychloplničky, kterou známe z krabic firmy Marui, hop up tam někde je, ale kdyby nebyl, nejde si toho všimnout. Tohle teda ne, dámy a pánové… Děs a hrůza.

Rozborka
Dva čepy a spoustu šroubů, jako u každé správné čongárny. Šrouby jsou zavrtané v plastu, takže pokud je vyndáte víc než třikrát, už je nebude kam zašroubovat…

Akumulátor
Jediná opravdová výhoda, ale jen u některých zbraní. Do přední části granátometu totiž nacpete mini akumulátor, 8,4 nebo i 9,6 a přiloženým kabelem ji můžete během chvíle napojit. Tuto výhodu vesele ignoruji a granátomet jsem umístil na manuální mp5.

Střelba
Tak tady přichází ta pravá sranda. Ono totiž není až tak jasné, jestli se dá napsat že granátomet střílí. Pokud ano, tak dostřel je asi půl metru. Když natáhnete ruku, dostřel se zdvojnásobí !! Revolvery od UHC jsou v porovnání s tímhle obávaný kanón. Kruci, i známý „čmelák“ z tržnice za 45 korun je desetkrát lepší. Jestli s tímhle někdy někoho sundám, bude muset zrovna spát nebo něco.

Příslušenství a apgrejd
Tohle má být příslušenství a apgrejd. To ale neznamená, že si budu tuhle kolonku mazat. Člověk se jednou vymejšlí se šablonou a teď tohle ? Ugly.

Tak si to přebereme
Nekupujte si to! Za 4 stovky už radši další točák, nebo něco. Tohle nemá smysl.

+ Nic.
– Všechno.

Adam