Tým

„Bodlinatá drancparta bez bázně a hany“

Tým ASP byl založen na ve druhé polovině roku 2004 šesti hráči (tři z nich jsou aktivní dodnes) jako důsledek slézání se o víkendech na bojišti airsoftovém a přes týden na bojišti pohostinském. Prvním sjednoceným maskovacím vzorem byly německé „hracháče“, ovšem nikdy jsme nenapodobovali žádnou ani konkrétní, ani smyšlenou jednotku německé armády a v oblasti výzbroje a další výstroje vládla (a vládne) absolutní svoboda.  Krom toho vlaječky jsme vždy důsledně odpárali. Přístupu odpovídaly a odpovídají i používané zbraně. Každý si koupí (vyrobí) to co se mu líbí, nebo to s čím se mu hraje nejlépe. Nedá se tak říct že by nějaký typ měl v naší výzbroji převahu. (viz. sekce Zbraně).

Postupem času byl BW vzor u části týmu nahrazen československým vzorem 60 společně s více či méně kompletní průzkumnickou výstrojí z druhé poloviny 80tých let. K tomu pak pro další rozšíření možností  přibyl i komplet vz.85. Stále to ovšem není nic povinného, kromě toho v obalu na polní lopatku se přece mnohem snáž nosí polní láhev než samotná lopatka.

Pro použití v letním období se u několika členů objevil výstrojní mix zahrnující starší maskovací vzor (Francie, Portugalsko) a britský nosný systém 58, který slouží jako základ pro podobu žoldáckého komanda v Africe z druhé poloviny 70tých let. Výstrojní požadavky jsou zde poměrně volné, jediné co má rozhodující slovo je období. (takový žoldák se v té době těžko dostal k tehdy supermoderním US woodlandům a podobně).

Každopádně díky této poměrně široké škále oděvů můžeme proniknout na akce všeho druhu, přičemž se nebráníme téměř ničemu. Potkat nás tak můžete na odpolední kropičce někde u Prahy, stejně jako na vícedenní akci s mezinárodním obsazením.

Airsoft považujeme především za dobrou zábavu a skvělou příležitost, jak se po (ne)úspěšné akci sejít pěkně u piva. Tudíž jsou nám zcela neznámé pojmy jako předpisový sestřih, hodnosti nebo trénování v lese se zavařenými zbraněmi. Ale to už vám je asi z textu zřejmé. Stále zůstáváme věrni ideálům mentora týmu, pana Ježka, který učí, že lidský volný čas se má sestávat ze sexu, alkoholu, airsoftu…, a občas hraní Operace Flashpoint.

Ježek

jezek

 Týmový patron, maskot a vládce. Už pouhá jeho přítomnost dokáže předem prohranou akci změnit v jasné vítězství. Ježek se nebojí nikoho a ničeho, vždy dosáhne svého cíle a dokáže jít přes mrtvoly. Je potměšilý, nepřeje člověku nic dobrého a když může něco provést, také to udělá. Na veřejnosti mluví zvlášť nespisovně a s klidným srdcem nepustí starou babičku v tramvaji sednout. Ovšem, když je týmu nejhůř, jdou tyhle legrácky stranou a z Ježka se stává dynamo poháněné kapalnými látkami. V takovém stavu neušetří nic, co neprojde jeho přísným měřítkem. Mírné nadpřirozené schopnosti se u něj nevylučují, ovšem vlídného slova se od něj nedočkáte. Klidně vás zachrání před nepřátelskou četou a pak vám přišije facku, protože v Nigérii právě svítí měsíc. Ale my všichni víme, že to nemyslí nijak zle. Tedy, alespoň občas.

airsoft fotky ASP