Recenze STG 44 (China)

Tento kvér byl zakoupen z důvodu absence primární druhoválečné zbraně v mém arzenálu. Tudíž abych mohl jezdit druhoválečné akce se vztyčenou hlavou a přitom nemusel tahat obligátní MP40, ani se snažit dostavit G41, byla tato první útočná puška jasnou volbou. Jedná se o totální kopii kitu vyráběného jednou italskou firmou. Cena byla v přepočtu 35 000kč. Takhle se má vyjebávat s elitářskou konkurencí. Sláva Číně. Zbraň byla zakoupena v Análu za 5500,- a to na druhý pokus, neb první várka se rozebrala neuvěřitelně rychle.

Provedení:
je na špičkové úrovni, celá zbraň je z plechu a kvalitního dřeva, plastové jsou jenom některé části v mechaboxu. Zbraň působí velmi reálně, mimo jiné váhou 4,7 kg a pevnou konstrukcí. Na první akci s touto zbraní jsem jí několikrát zalehl a nedoznala žádného poškození. Jediné co doporučuji je vyměnit šrouby držící kování mezi pažbou a zbraní. Jsou dost krátké a při nějakém extrémnějším pádu by se mohly vylomit. Zamrzí chybějící ražení a povrchová úprava pažby provedená divným oranžovým lakem. Osobně se domnívám, že výrobci předpokládali, že si jí stejně každý nabarví podle svého vkusu a tudíž nechtěli zvyšovat cenu náročnější úpravou. Ještě bych vyzdvihl slušnou ergonomii, závit na tlumič, a vysoce postavená výškově nastavitelná mířidla.

Zásobník:
Mamutí plechový točák, dodávaní ke zbrani, má kapacitu odhadem 700ran. V šachtě drží pevně a ještě se mi nestalo, že by se seknul. Kromě kolečka se dá natáčet také imbusem ze strany. Zatím se vyrábějí jen točáky, snad milovníci reality konečně pochopí, jak jsou tlačáky k hovnu a přejdou na nekompromisní airsoftovou kapacitu. Jo a počítejte s tím že moc sumek to vzhledem k délce nepojme.

Ovládání:
Sem patří jen spoušť, příčně suvný přepínač (zajištěno, jednotlivé, dávka) a velký hmatník vypouštění zásobníku. Pro radost si můžete ještě zacvakat závěrem. Hop se nastavuje tak, že vyklopíte kryt výhazového okénka. Tam vás čeká ladící systém stejný jako u zapráskané M4. Na svou velikost (945mm) je zbraň opravdu těžká a masivní, takže se smiřte s těžkopádnější manipulací.

Rozborka:
Ta se provádí tak, že sundáte pažbu, vyndáte zásobník a odstraníte pět šroubů a dva čepy. Poté odklopíte bočnici těla a odtáhnete předpažbí s hlavní. Nic na vás nevyletí a vnitřek je velice jednoduše členěn, takže to zvládne i amatér.

Akumulátor:
AK baterka v pažbě, vejde se i 9,6V a s trochou snahy by šla upravit i na mini 9,6V, místa je tam dost. Ke zbrani je dodávána čínská 8,4V 1300mAh, a zatím je použitelná. K baterce se dostává vytažením samosvorného čepu držícího tělo a pažbu pohromadě, a následným rozdělením.

Vnitřnosti:
Mech ver.2 zesílený, pružina cca M120, plastový trn, píst, hlava pístu, základní hlaveň, motor na úrovni EG1000, hop komora je nějaký podivný pseudodvojkový atyp. Prostě čína, ale věřím že mi to nějakej ten pátek vydrží.

Střelba:
Nemohu si stěžovat – těch 125m/s jak udává výrobce bude pravdivých. Přesnost také ujde. Dostřel bych odhadl na těch obligátních 50m.

Upgrade a příslušenství:
Tak upgrade jakýkoli do dvojkového mechu. Já jsem si vystačil s namořením pažby na černo. Z příslušenství se dají sehnat repliky sumek, bodák, další točáky, do budoucna možná tlačáky, montáž na optiku, řemen, když budete hodně hodně bohatý tak původní noční vidění.

Shrnutí:
+cena
+provedení
+originalita (zatím)
+megatočák

-váha

Ratte