Recenze RC Claymore mine

Tak tato recenze pojednává o další unikátní zbrani,která se v této republice vyskytuje zřejmě jen ve dvou exemplářích. Jedná e o airsoftovou verzi slavné pozemní miny M18 A, známé spíše pod názvem Claymore. Byla zakoupena z firmy gunnerairsoft.com sídlící v Hongkongu za krásnou cenu 79,90 dolarů.

Provedení: je na dobré úrovni, tělo je z masivního plastu, vpředu s velkým nápisem FRONT TOWARD ENEMY (ano američtí vojáci jsou tak pitomý, že tento nápis už jistě zachránil stovky životů) a nožky s pojistkou jsou ze silného černěného plechu stejně jako vnitřní konstrukce. Netřeba se bát že se mina rozlétne na kusy například při pádu na zem, protože provedení je opravdu odolné, schopné vydržet silné rázy při střelbě. Naproti tomu je dálkový odpalovač hnusný a vypadá jako kapesní rádio z tržnice. Rozměry miny jsou 21×16milimetrů váha 1200gramů.

Jak to sakra funguje: Tak tedy po odklopení víka uvidíte dvě konstrukce vycházející z pastiček na myši a každá se vyklápí od středu, mezi nimi je upevněn popruh, v kterém je surovina, kterou chcete vystřelit. Po odpálení se vyklopí víko, pastičky se narovnají, popruh se napne a setrvačností vylétnou střely. Prosté, že?

Manipulace: No tak, ve víku je díra, do té nasypete podle výrobce 200 kulí (ale střílet jde prakticky všechno od kulí přes kameny až po Džungarské křečky) poté zajistíte táhlem, aktivujete, tím se zapne červené světýlko a postavíte na zem. Vezmete ovladač vytáhnete anténu a zmáčknete jedno ze čtyř tlačítek (takže můžete jedním ovladačem odpalovat až čtyři miny), tím dojde k uvolnění víka a dál už to znáte. Další možnost je připevnit na táhlo vlasec kdy při jeho pohybu dojde ke spuštění, ale osobně se přikláním k odpalovači.

Zásobník: Do prostoru miny se vešel jen zásobník do PPK a letěl pouhých 10 metrů.

Akumulátor: Ten tvoří dvě 9V baterie, které pohání motorek, který uvolní táhlo, vkládají se do bočnice a jsou zajištěny čtyřmy šrouby.

Dostřel: Ten je poměrně relativní, šutr letěl dobrých třicet metrů než se zastavil o helmu jednoho američana (tímto se omlouvám), kule tak deset metrů a křeček odmítal spolupráci a v letu škodolibě měnil balistickou křivku.

Upgrade: Udělal jsem flecktarnový obal na odpalovač jinak nic moc jiného asi nepude.

Konkurence: U nás jen jedna, BAS prodává nášlapnou minu toho času za 5999kč plněnou plynem a vystřelující prášek.

Shrnutí: Originální levná zbraň sice celkem na nic, ovšem v baráku jsem to již úspěšně použil a při střelbě si s ní užijete hromadu srandy.

75%

Ratte