Recenze Luger P-08 Navy

Tak jelikož jsem rozšířil své působení i na druhou světovou válku, potřeboval jsem nějakou vhodnou záložku. Pří cenách zbraní se mi však podlomily kolena. Já, který měsíčně koupím dvě celokovové čínské elektriky celkem za 8000kč bych měl stejnou částku nacpat do plastové plynovky? Tak to tedy ne! Naštěstí moje milovaná čína, zabiják poruchových CA a pogrom předražených Marui, opět nezklamala a vtrhla na trh se třemi velikostmi Lugeru.

Model Navy jsem si vybral z toho důvodu že se mi zkrátka dobře a jednoduše líbil. Všechny verze jsem v BASu patřičně ohmatal a úroveň provedení je u všech modelů stejně vysoká. Cena modelu Navy zakoupeného toho času v BAS byla 2600kč. V ceně bylo ještě představení pana Šulce staršího kterak přepravoval holou rukou zaručeně značkové kule z váhy do pytle.

Provedení:
Opravdu dobré, maximálně realistické jen co je pravda. Celokovové provedení bez otřepů, reálné ovládání a ražení. K ražení musím ještě podotknout že na většině vnějších součásrek je vyraženo číslo 15, nevím proč tomu tak je ale vypadá to intelektuálně. Ivevnitř je vše precizně opracováno a slícováno. Systém blow-back pak reálně napodobuje ostrou zbraň, akorát ten kloub trochu stěžuje míření. Další detail jsou mířidla stavitelná na 100 a 200 metrů (né že by to k něčemu bylo.

Rozborka:
Je shodná s originálem, což znamená že se vyjme zásobník, poté se sklopí páčka pod hlavní a vyndá se přenašecí část (taková ta čtvercová deska nad spouští). Potom už jenom stáhneme hlaveň se závěrem z těla a hotovo.

Ovládání:
No tak naplníte zásobník kulema a plynem, narazíte do zbraně, natáhnete kloubový závěr, v případě zajišťění odjistíte panuální pojistku nad palcem (s velice netradičním způsobem zajištění mimochodem), 12x zmáčknete spoušť načež zůstane kloub nahoře tak dlouho dokud nevyměníte zásobník za plný nebo závěr opětovným natažením nevypustíte.

Zásobník:
Co říct? Vypadá reálně, vejde se do něho 12 kulí, plynu tak na 30 výstřelů a neuniká, zatím.

Příslušenství a upgrade:
Tak upgrade žádný, možná v budoucnosti širší tryska. Jinak zásobník, pouzdro a originální nástavnou pažbu pro kterou je v rukojeti úchyt a může sloužit i jako pouzdro. Jinak toto je má první zbraň kterou jsem nijak neupravoval, už to svědčí o jejích kvalitách popřípadě o mojí lenosti.

Dostřel:
Je to plynovka a jako u každé plynovky záleží na tlaku, teplotě, vlhkosti a nasranosti majitele. Dostřel je tak 30-40 metrů, přesnost nic moc ale razance a rychlost je dobrá, přičemž se tvoří krásné modřiny.

Shrnutí:
+provedení
-je to plynovka

80%

Ratte