Recenze JG A47-03

Koupit
Zbraň se mi líbila a vrtalo mi hlavou z čeho si postavit něco zajímavého, takže volba byla jasná. Kromě toho za nějaké ty tři litry plus mínus je to prostě ok.

Zpracování
Ke zpracování toliko – jedná se o kopii AKček od tokio marui, takže převážně plast, ale aspoň na těle relativně masivní, takže se to nějak nemíchá. Pažbení opět plastové, a co se imitace dřeva týče, no… nic moc. Pažba samotná drží na jednom šroubu a ne moc pevně, solidním dojmem nepůsobí. Pak bych zkritizoval ještě jedno, a to uchycení dvojnožky – váží necelé kilo a drží na prťavém šroubku hned za mířidly, který ji prostě nemá šanci dlouhodobě udržet. Závit ve vnější hlavni sem po pár akcích prostě strhnul a nožky ještě rád výhodně prodal, jistě, je možné dvojnožku zafixovat, ale napsat inzerát nevyžaduje tolik fyzické námahy. Vnitřní díly jsou na tom na první pohled docela dobře. Hlaveň nepoznáte od TM, boužel je o pěkných pár centimetrů kratší než by mohla být, sahá cca do dvou třetin hlavně vnější. (Je to AK typ, 455mm) Když se podíváme do mecháče, tak kola se zdají být velmi kvalitní, pružina bude i dle výkonů minimálně 100 už v základu a jedině vzduchotechnika snad působí na pohled poněkud laciněji. Na to jak fajnově zbraň od začátku šila… Ložiska jsou plastová, ale jejich výměna už dnes nic nestojí, motor podává přesvědčivé výkony. Co mě tak nějak těší je, že zbraň nemá žádnou reálnou předlohu – SVD to prostě není.

Rozborka
Klasická kalachová, takže zabere opravdu dost času se dostat kupříkladu k hopu, což je třeba u P90 otázka 5ti vteřin. Záplava šroubek, matků, a jiného svinstva. O tom nemá cenu psát.

Akumulátor
V balení dostanete brčálově zelený akumulátor formátu „stick“ nebo jak se také někdy říká „dick“, s udávanou kapacitou 8,4/1100, což není zlé ale samotná kvalita baterky je… slabá. Nakoupil jsem 9,6/1500, takže ta má o článek navíc. Kadence je tak dokonalá, ale předcházelo jí štípní plastů, jak jsem se pokoušel narvat ji dovnitř.
Vešla se… nakonec.

Střelba
Na webu se lze dočíst o úsťových rychlostech až 330fps. No, zbraň podstoupila spolu se základovou P90 známý jednoduchý test s několika pětadvacítkami a plechovkou od pepsi v hlavní roli. Zatímco P90 dokázala bok plechovky jednou ranou sotva naprasknout, kule z A4703 prošla čistě skrz, a ještě nadělala paseku v kleci s potkanem, která stála za ní. Podobně snadno si pak poradila i s jejím dnem. Dostřel je slušný, možná o 10m dál než zmiňovaná P90, úsťovka s 0.20 je rozhodně přesvědčivá. Přesnost zprvu nebyla nic moc, pak jsem ale vyměnil původní hop-up za silikonový od Systemy a to mě odradilo i od myšlenek na delší přesnou hlaveň.

Příslušenství a apgrejd
Na A4703 samozřejmě pasuje valná většina kalachového příslušenství, kterou po světě seženete, a spousta vylepšení jde zvládnout i svépomocí. Snadné je osazení optikou, kolimátorem, a všemi možnými taktickými doplňky. Vnitřně není problém zbraň potunit.

Tak si to přebereme
Dnes už je na trhu manuální dragunov za nějakých 17 stovek. To ve zkratce znamemená že s tímhle opravdu nemá cenu ztrácet čas pokud chcete SVD, a jediný význam zbraň má pokud ho berete jako dlouhého kalacha. I potom trpí na plastové tělo a pažbení, takže jde opravdu o polotovar, který je třeba doladit.

+ Cena
+ Pasují na ni všechny kalachové díly a valná většina příslušenství.

– Imitace dřeva by mohla být lepší
– konstrukce dvojnožky
– Kratší vnitřní hlaveň
– Debilní kalachová rozborka

Adam