Recenze Desert Eagle

Tato zbraň izraelsko-amerického původu mě odzačátku uhranula svou velikostí a majestátností. Opravdu budí respekt a vy sami se cítíte spíš jako s kanónem než s pistolí. Její airsoftové provedení zas tak extrovní není, ale tom se ostatně dovíte níže.

Věrnost
Desert eagle v dnešní době mnoho praktických použití nenajde. Je známo, že ho používají strážci v Yellowstonském národním parku jako záložní zbraň (co jiného, na medvědy). Dále je hlavním hrdinou filmových pláten a též účinný prostředek na hromadění peněz v rukách mafiánů. Krátce, tohle není normální zbraň pro vojáka, ale ohromný zabiják, kterého jen tak někdo nepředčí.(snad leda Socom velikostí trochu konkuruje) V Airsoftovém provedení je to poněkud jiné. co se týká zpracování, v UHC odvedli relativně dobrou práci až na ústí hlavně (o průměru TRAPNÝCH 6mm) a váhu. Ta není zrovna moc reálná. Ale co, kdo chce reál, bude mít asi problém tam narvat dvě a půl kila. Co do barvy, je lepší verze Black. Stříbrná vypadá neskutečně umělě.

Výkon
Nečekejte nic extra. Je to prostě UHC a nic víc. V prospěch deserta připadá relativně dlouhá hlaveň. Účinný dostřel se u nové zbraně pohyboval zhruba okolo 25m. Časem trochu klesl, ale nic vážného. Přesnost je o chlup lepší než u kratších pistolí, ale závisí hlavně na střelivu. 0.12 si lítá kam chce a 0.20 letí sice přesně ale dolů :-), takže střílíte téměř pořád obloukem.

Velikost
Je jeden z hlavních záporů zbraně. Pouzdro se sehnat skoro nedá a proto je Desert pro použití jakožto záložní zbraně nevhodný.

Zásobník
Má kapacitu dvacet pět ran. A váží skoro stejně jako zbytek pistole. Pri používání jsem nenarazil na žádné potíže. Náhradní zásobník vás prijde na zbytečných 250 korun.

Príslušenství
Firma UHC krome náhradního zásobníku žádné jiné príslušenství nevyrábí. Na horní straně hlavně je takový vroubek. To je úzká lišta evropského standartu. Je na ní možno přidělat různé příslušenství (kolimátor, laser, optiku :-)…) ale vzhledem k výkonu zbraně je to skoro zbytečné a v boji vám to asi moc nepomůže.

Konkurenti
Největší konkurenti jsou samozřejmě manuální pistole od Marui (o 100%lepší). Desert eagla od Marui jsem viděl/střílel a mohu říct že je to snad ještě horší než UHC!!! (nemá totiž HOP-UP a jeho účinný dostřel je cca 10m! Jinak se Desert dělá ještě v plynovém provedení (DE hard kick od Marui) ale nikdy jsem ho neviděl. Z doslechu je prý opravdu dobrý, ale opět, jako záložní zbraň naprosto nevhodný.

Záverecné hodnocení
Z výše uvedených údaju plyne, že nejvetší výhodou zbrane je nízká cena, která je však ke kvalitám zbraně ještě pořád vysoká. Osobně bych si jí podruhé nekoupil, ale zase mi narozdíl od Hanzovy UHC ČZ 75 slouží dodnes! Začátečníkům bych doporučil spíše nějakou zbraň od rákosníků a potom kvalitní pistoli od marui. „UHC za ty prachy podle mě nestojí.“

Hodnocení: 3 z 10 (40%)

Johny