Recenze CA HK G36K

Koupit?
A proč ne ?

Nabíjení
Narozdíl od Marui, tady u CA nejsou natolik vyčůraní, aby zákazníka nechali dokoupit točák dodatečně. Takže v krabici najdete rovnou poloprůhledný zásobník na 470 kulí, který sice postrádá marujáckou imitaci patron, ale zato po naplnění zobrazuje velmi realistickou imitaci BB kuliček, kterou každý správný sofťák náležitě ocení.

Zpracování
To je na velmi vysoké úrovni, sem tam se dá najít otřep, ale celá konstrukce je pevná a vrzuvzdorná. Výrobce na krabici píše mimojiné „fiber-glass body“ což zní dobře, ale průměrný hráč rozdíl od jiného materiálu skoro nepozná. Optika v uchu zbraně má parametry prostitutky ve výslužbě (1 a půl visáče x 20 výtoků do měsíce) a je stejně špatně použitelná k rychlému zamíření. Koukat se přes ni dá jen pokud má člověk čas a prostor. Naštěstí je aspoň seřiditelná, a po krátké konzultaci s imbusem podle ní střílíte přesně. Rozptylovač se dá nabrousit a použít jako otvírák na láhve… nebo jako vidlička.

Rozborka
Předpažbí se, po vyšroubování rozptylovače, odstraní vysunutím čepu u kořene nosné rukojeti. Spousta lidí prý tenhle čep ztrácí, což nedokážu pochopit – sedí totiž velice pevně a po vyndání se šoupne do k tomu určenému otvoru v pažbě. Zbytek rozborky přenechte autorizovanému servisu nebo vlastní (ne)šikovnosti, vyžaduje to spoustu šroubování, během kterého se odstraní předpažbí, vršek s optikou a zbytek se rozloží na poloviny. Co zbraň obsahuje za součástky si přečtěte na internetu, moje veličenstvo je kurva líné.

Akumulátor
Jako nejvhodnější by se mi jevily parametry baterie 8,4V/1300 mAh, prodávané porůznu za 700 az 1000 korun v závislosti na míře žiďáctví toho kterého prodavače. Zbraň s ním podává přesvědčivou kadenci a pohotovost. Do základu lze použít i 9,6V a je to vcelku totéž. Baterie se po naplnění plynem vkládá samozřejmě do předpažbí.

Střelba
Víceméně stejná jako u každé elektriky v základu. Dostřel standartně těch 50 metrů, na které pohybující se cíl když netrefíte na semi tak zkropíte, kadence je solidní. Zbraň je poměrně hlasitá, má ostatně jako většina CAček podivný ječivý zvuk motoru. Zvuk příznivě ovlivní tlumič, který navíc dobře vypadá. Hop je o třídu slabší než u TM, ale stále dostačující, na těžší kule než 0,25 už boužel nezabírá skoro vůbec. Slabé místo je někde v kontaktech a kabeláži, stávalo se mi, sem tam, že zbraň po stisknutí spouště prostě nevystřelila. Většinou začala střílet v momentě když sem s rozebíracím úmyslem odšrouboval flash/hider, takže je tady jistá náladovost. Celé to jde vychytat a není to důvod k vážnějším starostem.

Příslušenství a upgrejd
Na řadu G36 obecně je velmi mnoho extra příslušenství k dostání, už proto, že po Kalašnikovech a takovém tom americkém šrotu jde u nás o nejrozšírenější zbraň. Sehnat můžete lišty různých délek, těla, konverzní sady, pažby, bubny, svítilny, lejzry, granátomety, kolimátory, optiky, kolimoptiky, optikolátory, noční vidění a obrázky krásných dívek. Možností upgrejdu je rovněž přespříliš, díky zesíleným vnitřním dílů má pro to optimální předpoklady – najděte si své v libovolném obchodě.

Takže si to přebereme
Za cenu kolem 8 tisíc dostanete celkem kvalitní kvér, se kterým si dáte spoustu sestřelů. V dnešní době je to ale zbytečná investice, neboť G36tek se vyrábí celá řada a ceny začínají na 25 stovkách. Takže kupovat si tenhle kvér dnes? Do CA opravdu nejdu…

+ Zpracování
+ Možnosti upgrejdu
+ Vidlička

– Neposlušná kabeláž
– Pouze jedno očko na popruh

Adam